Zabroniony spacer

Strażnicy Miejscy ukarali mandatami karnymi dwie młode osoby, które w poniedziałek wieczorem spacerowały wzdłuż torowiska na wiadukcie nad Bobrem. Sytuację tę zauważył operator monitoringu miejskiego po czym na miejsce wysłany został patrol. Spacerowiczów schwytano i ukarano. Chodzenie po wiadukcie poza tym, że jest niebezpieczne to i zabronione. I grożą za to takie właśnie kary.

Komunikat Straży Miejskiej w Bolesławcu:

Ryzykowny spacer.

W dniu 30 lipca 2018 roku w godzinach wieczornych operator monitoringu wizyjnego miasta Bolesławiec zaobserwował dwie młode osoby, które przebywały na torowisku, na terenie wiaduktu kolejowego. Osoby te spacerowały wzdłuż torowiska w kierunku ulicy Ceramicznej.

Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol. W czasie dojazdu patrolu zaobserwowano, jak młode osoby, położyły się przy barierce oddzielającej torowisko od rampy wiaduktu w chwili przejazdu pojazdu technicznego. Następnie kiedy osoby zauważyły strażników miejskich zaczęły uciekać w kierunku ulicy Dolne Młyny. W związku z tym, iż operator przekazał funkcjonariuszom dokładny rysopis osób, zostały one ujęte i ukarane mandatami karnymi.

Mimo, iż wielokrotnie pisaliśmy o zagrożeniu jakie na siebie ściągają osoby wchodzące na wiadukt kolejowy wbrew zakazowi, nadal zdarzenia tego typu się powtarzają.

Przypominamy po raz kolejny, iż wchodzenie na teren wiaduktu stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia, jak również jest zagrożone karą grzywny do 500 złotych.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites