Zakaz wyprzedzania na A4

Do 40 km wzrośnie długość odcinków autostrady A4 na Dolnym Śląsku, na którym będzie zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe. Użytkownicy autostrady wiedzą, jak uciążliwe i niebezpieczne są manewry wyprzedzania przez kierowców tirów na wąskiej A4. Od 7 czerwca zakaz będzie dotyczył obu pasów od węzła Udanin za Legnicą do węzła Pietrzykowice przed Wrocławiem.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Dodatkowe zakazy wyprzedzania przez samochody ciężarowe.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak poinformował podczas konferencji prasowej, że od 7 czerwca 2017 roku, na dolnośląskim odcinku autostrady A4, zostają wprowadzone dodatkowe zakazy wyprzedzania przez samochody ciężarowe. W briefingu uczestniczyli: Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Wrocław Lidia Markowska oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Policji Adrian Klejner.

Stałe znaki zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe zostaną wprowadzone na odcinku pomiędzy węzłami Kostomłoty a Gościsław na obu jezdniach oraz pomiędzy węzłami Udanin a Budziszów na jezdni północnej.

Dotychczasowy zakaz obowiązuje pomiędzy Pietrzykowicami a Wądrożem Wielkim z przerwami oraz na wzniesieniach przy węźle Legnickie Pole i Lubiatów. Od jutra ten odcinek drogi zostaje uszczelniony i łączna długość ograniczeń w sumie wyniesie ponad 40 km.
Celem wprowadzanych ograniczeń jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu na dolnośląskim odcinku A4, zmniejszenie liczby wypadków, zminimalizowanie powstających zatory na odcinku pomiędzy Wrocławiem a Legnicą oraz usprawnienie ruchu samochodów osobowych.

Autostrada A4 jest częścią trasy międzynarodowej E-40, leżącej w III transeuropejskim korytarzu transportowym (przebiega od portu Calais we Francji do wschodnich krańców Kazachstanu).

Zarządcą drogi w Polsce jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
A4 w Polsce rozpoczyna swój bieg w Jędrzychowicach k. Zgorzelca, gdzie łączy się z niemiecką autostradą z kierunku Drezna. A kończy się w Korczowej, na granicy z Ukrainą.

Łączna długość A4 wynosi 672 km i przebiega przez województwa dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie. W województwie dolnośląskim ma niecałe 194 km. Przebiega poprzez okolice Zgorzelca, Lubania, Bolesławca, Legnicy oraz Wrocławia.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites