Zaśpiewajmy dla Niepodległej

Radio Wrocław i Dolnośląski Urząd Wojewódzki zorganizują 10 listopada próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu dla Niepodległej. W samo południe, w przeddzień rocznicy odzyskania niepodległości na placu Wolności we Wrocławiu spotkają się chóry, zespoły i wszyscy lubiący śpiewać i wykonają jedną z pieśni legionowych. Wszyscy chętni mogą się zgłaszać poprzez formularz umieszczony na witrynie internetowej radia i urzędu wojewódzkiego.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Zaśpiewajmy dla Niepodległej!

NAJLICZNIEJSZY CHÓR NA ŚWIECIE NA PLACU WOLNOŚCI WE WROCŁAWIU 10 listopada 2018 r. w samo południe! W przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 10 listopada 2018 roku, na Placu Wolności we Wrocławiu będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie, realizowane pod hasłem „Zaśpiewajmy dla Niepodległej”. W samo południe wielkie zgromadzenie dolnośląskich chórów, zespołów i wszystkich kochających śpiew wykona razem jedną pieśń legionową podejmując tym samym próbę ustanowienia rekordu świata w liczbie śpiewających jeden utwór.

Będzie to kulminacyjny moment wielkiego spotkania pokoleń i artystów zorganizowanego dla upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy.

Wydarzenie poprzedzi szeroka akcja promocyjna na antenie Radia Wrocław mająca na celu zaproszenie jak największej liczby profesjonalnych i amatorskich chórów, zespołów muzycznych, ludowych oraz możliwie najliczniejszej rzeszy wykonawców. Zostanie też przeprowadzony plebiscyt w którym słuchacze wybiorą tę jedną pieśń.

To wspólna inicjatywa Radia Wrocław i Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Prezes Zarządu Radia Wrocław Jolanta Piątek i Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podpisali list intencyjny w tej sprawie. Zaproszenie do wzięcia udziału w wydarzeniu trafiło już m.in. do samorządów, instytucji kulturalnych, szkół i zespołów artystycznych.

Ideą tego wyjątkowego spotkania jest bowiem możliwie najszerszy udział Dolnoślązaków w celebrowaniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Temu licznemu chórowi towarzyszyć będzie specjalna orkiestra, przy akompaniamencie której zebrani zaśpiewają także inne pieśni niepodległościowe. W ten sposób Plac Wolności we Wrocławiu stanie się wielką estradą, a wspólne śpiewanie niezatartym wspomnieniem dla uczestników przedsięwzięcia.

Każdy występujący otrzyma na pamiątkę wydarzenia specjalnie wydany na tę okazję śpiewnik i odznakę stanowiącą materialny dowód uczestnictwa w próbie ustanowienia rekordu świata w śpiewaniu dla Niepodległej.

Wydarzenie będzie relacjonowane w Radiu Wrocław, a także transmitowane w Internecie na żywo.

Chcielibyśmy serdecznie zachęcić wszystkie zespoły, chóry, solistów, amatorów i profesjonalistów z Państwa regionu do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

„Zaśpiewajmy dla Niepodległej” to inicjatywa ponad podziałami, jednocząca pokolenia Polaków wokół wspólnego, radosnego świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości po ponad 123 latach zaborów i podziałów. Jesteśmy głęboko przekonani, że taka forma celebracji, poprzez wspólny śpiew niepodległościowych pieśni, mająca istotny walor edukacyjny i artystyczny pozwoli wzmocnić w Polakach poczucie narodowej wspólnoty oraz walnie przyczyni się na zwrócenie ich uwagi na wyjątkowość nadchodzącej rocznicy.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites