Zatrzymani bandyci

Bolesławieccy policjanci zatrzymali po pościgu dwóch sprawców pobicia. Do zdarzenia doszło w trakcie weekendu na ulicach miasta. Bandyci w wieku 23 i 24 lata napadli na mężczyznę i pobili też stającą w jego obronie kobietę. Świadakowie powiadomili policję, a patrol po przyjeździe na miejsce w pościgu ujął obu bandytów.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu dwóch sprawców pobicia.

Dzięki funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu dwie osoby usłyszały m.in. zarzut pobicia 35-letniego mężczyzny i 36-letniej kobiety, za który grozi im do 3 lat pozbawiania wolności. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów po krótkim pościgu. Ich losem zajmie się wkrótce sąd.

Do pobicia doszło w czasie minionego weekendu na jednej z bolesławieckich ulic, gdy para w godzinach nocnych wracała do domu. Sprawcy bez wyraźnej przyczyny bili i kopali pokrzywdzonego po całym ciele, nawet wtedy kiedy upadł na ziemię. W jego obronie stanęła kobieta, która również została przez nich zaatakowana. Całe zajście widzieli świadkowie, którzy powiadomili policję.

Dyżurny natychmiast wysłał patrol prewencji, który dojeżdżając na miejsce już z daleka widział zdarzenie. Sprawcy na widok radiowozu podjęli ucieczkę. Policjanci niezwłocznie podjęli za nimi pościg i już po chwili ujęli przestępców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku 23 i 24 lat. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi.

Napastnicy trafili do policyjnej celi i po spędzonej tam nocy nie tylko usłyszeli od śledczych zarzuty pobicia, ale także stosowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonych.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites