Zatrzymani rozbójnicy

Pięciu mężczyzn w wieku od 35 do 45 lat zatrzymali bolesławieccy policjanci w związku z przestępstwami rozbójniczymi na terenie gminy Gromadka. Łupem rozbójników padły w minionym tygodniu rzeczy o wartości 9 tys. zł. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani i grozić im będą kary więzienia do 12 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci kryminalni zatrzymali grupę rozbojarzy – areszt dla sprawców.

Zaledwie kilkanaście godzin potrzebowali kryminalni z bolesławieckich jednostek policji, aby ustalić i zatrzymać 5 osób, które dopuściły się przestępstwa rozbójniczego. Napad miał miejsce w jednym z salonów gier na terenie gminy Gromadka w minionym tygodniu. Łupem przestępców padły rzeczy o wartości około 9 tys. złotych. Sprawcy to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku około 35-45 lat. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Tuż po północy do salonu gier w gminie Gromadka wtargnęła grupa zamaskowanych osób, którzy sterroryzowali 60-letnią kobietę, po czym dokonali kradzieży automatów do gier, sprzętu elektrycznego oraz rzeczy osobistych o łącznej wartości około 9 tys. złotych. Co istotne, trzech sprawców wcześniej było w salonie i grało na maszynach. W nocy już ze wsparciem wrócili po łup. Automaty wywieźli na przyczepce, która później okazała się kradziona.

Po ustaleniu szczegółów zdarzenia kryminalni z bolesławieckiej jednostki rozpoczęli poszukiwania napastników. Do działań przyłączyli się również Policjanci z Komisariatu Policji w Kruszynie. Podjęte przez funkcjonariuszy działania pozwoliły na bardzo szybkie zatrzymanie podejrzanych, gdyż już kilkanaście godzin po zdarzeniu ,,pukali” kolejno do ich drzwi. Odzyskano także część skradzionego mienia.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku około 35-45 lat, mieszkańcy powiatu bolesławieckiego. 4 z nich było wcześniej notowanych m. in. za kradzieże, włamania i przestępstwa narkotykowe. Wszyscy trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Prokurator wydał wobec rozbojarzy postanowienie o przedstawieniu zarzutów. Następnego dnia funkcjonariusze doprowadzili ich przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez śledczych, przychylił się do ich wniosku, który został poparty przez prokuratora i zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Sprawcom za dokonanie rozboju teraz grozić może nawet do 12 lat więzienia.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites