Zatrzymani włamywacz i paser

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 23-letniego bolesławianina, który włamał się do piwnicy i skradł dwa rowery. Zatrzymano też pasera, 26-letniego mieszkańca gminy Gromadka, który kupił te rowery. Złodziej był już wcześniej karany za kradzieże. Grozić mu będzie do 10 lat więzienia, a paserowi do 5.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci zatrzymali włamywacza i pasera.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież rowerów z jednej z piwnic na terenie miasta. Funkcjonariusze dotarli także do pasera, który kupił utracone w wyniku przestępstwa mienie i odzyskali skradzione jednoślady. Podejrzani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10, a paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do włamania doszło w ostatnim tygodniu maja br. na terenie Bolesławca. Sprawca po zerwaniu skobla wszedł do jednej z piwnic i dokonał kradzieży dwóch rowerów. Pokrzywdzona straty oszacowała na kwotę 600 złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku prowadzonych po zgłoszeniu kradzieży działań operacyjnych, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ten czyn.

23-letni mieszkaniec Bolesławca usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem i złożył wyjaśnienia. Sprawdzenia policjantów potwierdziły, że był już wcześniej karany za inne przestępstwa przeciwko mieniu.

Realizowane przez funkcjonariuszy dalsze czynności tej sprawie pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie pasera, który kupił skradzione rowery. Jednoślady policjanci znaleźli w jednym z pomieszczeń gospodarczych zajmowanych przez 26-letniego mieszkańca gminy Gromadka.

Odzyskane rowery zostaną teraz przekazane właścicielowi, a zatrzymani mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Bolesławcu
Oficer Prasowy
st. asp. Anna Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites