Zatrzymani włamywacze

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 23-letnią kobietę i 27-letniego mężczyznę, którzy dokonali kilku włamań do działkowych altanek w Bolesławcu. Złodzieje gromadzili skradzione rzeczy w jednej z altanek, do której się włamali. Zatrzymani przyznali się do 8 włamań. Sprawa jest jednak rozwojowa. Grozić im będą kary więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

W cudzej altanie składowali skradzione rzeczy – zostali zatrzymani przez bolesławieckich policjantów, gdy przyjechali po łupy.

W dniu wczorajszym kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 23-letnią kobietę i 27-letniego mężczyznę, którzy w przeciągu 2 dni dokonali kilku włamań do altanek działkowych. Wpadli na gorącym uczynku, gdy przyszli po skradzione rzeczy, które z kolei gromadzili w jednej z altanek nienależącej do nich. Dodatkowo okazało się, że osoby mają związek z innymi kradzieżami i włamaniami, do których dochodziło we wrześniu br. na terenie powiatu bolesławieckiego.

W ostatnich dniach na terenie miasta Bolesławiec doszło do kilku włamań do altanek działkowych i kradzieży różnego rodzaju sprzętu m.in. elektronarzędzi i urządzeń ogrodniczych oraz budowlanych.

Policjanci przeczuwali, że osoby powiązane z tymi przestępstwami nie zaprzestały swojego procederu i mogą go w dalszym ciągu kontynuować. Typowania były jak najbardziej trafne. Mundurowi patrolując teren ogródków działkowych byli świadkami jak dwie osoby pod osłoną nocy najpierw uszkodziły siatkę ogrodzeniową, po czym weszły do jednej z altanek. Okazało się, że trzymały w niej łupy, które pochodziły właśnie z włamań do innych altanek. Co ciekawe pomieszczenie nie było ich własnością. Zatrzymani to 23-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu bolesławieckiego.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że osoby są także sprawcami innych przestępstw, do których dochodziło w przeciągu ostatnich tygodni na terenie powiatu bolesławieckiego m.in. kradzieży telefonu komórkowego, rowerów, opon samochodowych oraz włamań do mieszkań. Para przyznała się do tych czynów i usłyszała już około 8 zarzutów. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że na ich konto trafi jeszcze więcej artykułów z kodeksu karnego.

Odzyskane mienie wkrótce trafi do prawowitych właścicieli. Sprawcom za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites