Zatrzymani włamywacze

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyzn w wieku 29 i 35 lat, którzy usiłowali włamać się do domu jednorodzinnego na terenie miasta. Po zatrzymaniu u jednego z nich znaleziono przedmioty, które wcześniej zostały skradzione po włamaniu się do jednego z mieszkań. Przedmioty te zostały zwrócone właścicielowi. Każdemu ze złodziei grozić będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci zatrzymali włamywaczy i zdołali odzyskać rzeczy zanim pokrzywdzony złożył zawiadomienie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali kilka dni temu dwóch mężczyzn w wieku 29 i 35 lat, którzy usiłowali włamać się do domu jednorodzinnego na terenie Bolesławca. W trakcie zatrzymania jeden z nich posiadał przy sobie różne przedmioty, które jak się wkrótce okazało, nie należały do niego. W tym samym czasie do bolesławieckiej komendy przyszedł pokrzywdzony w celu zgłoszenia innego zdarzenia tj. włamania do mieszkania i kradzieży m.in. medali okolicznościowych. Wtedy jeszcze nie wiedział, że kryminalni już je odzyskali.

W nocy z 20 na 21 lipca br. na terenie miasta Bolesławiec doszło do nieudanej próby kradzieży z włamaniem. Wtedy to sprawcy nie zdołali wynieść żadnych łupów. Kilka dni później do sprawy zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 29 i 35 lat, mieszkańców powiatu bolesławieckiego, wobec których nie było wątpliwości, co do sprawstwa. Przyznali się do czynu i usłyszeli od śledczych zarzuty.

W trakcie wykonywania z nimi czynności, jeden z nich – 35-latek miał przy sobie różne przedmioty m.in. medale okolicznościowe i sprzęt elektroniczny. Mundurowi już wtedy wiedzieli, że nie jest on prawowitym właścicielem mienia.

W tym samym czasie do bolesławieckiej komendy stawił się pokrzywdzony, zawiadamiając o włamaniu do swojego domu i kradzieży różnych przedmiotów na kwotę około 300 zł. Okazało się, że rzeczy, które miał jeden z zatrzymanych są własnością zgłaszającego. Już po godzinie wyszedł z komendy ze swoim mieniem, zaś 35 – latek noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia w związku z tym zdarzeniem został zatrzymany jego wspólnik, 34-letni mężczyzna, który brał czynny udział we włamaniu i kradzieży przedmiotów. Obaj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty, przyznali się do czynu.

Za swoje postępowanie cała trójka odpowie przed sądem. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites