Zatrzymani za narkotyki

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwie osoby, z których każda nielegalnie posiadała marihuanę. Najpierw był to 16-latek, a potem 24-letni mężczyzna, u którego wykryto 8 porcji handlowych konopii indyjskich. O losie nastolatka zadecyduje Sąd Rodzinny, natomiast drugiemu mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Dzielnicowi przeciwdziałają narkomanii.

Bolesławieccy dzielnicowi w miniony weekend zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Dodatkowo w ramach profilaktyki policjanci edukują młodzież w zakresie zagrożeń związanych z narkotykami.

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji Bolesławcu w miniony weekend zatrzymali dwie osoby, przy których ujawnili środki odurzające. 16-latek zatrzymany w centrum miasta miał przy sobie marihuanę. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Drugi z zatrzymanych to 24-letni mieszkaniec Bolesławca, który miał przy sobie 8 porcji środków odurzających. Po sprawdzeniu zabezpieczonej substancji technik kryminalistyki stwierdził, że jest to marihuana. Za posiadanie środków odurzających 24-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W ramach profilaktyki uzależnieniom bolesławiecka jednostka bierze udział w transgranicznym projekcie „Nie dla narkotyków – zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko – niemieckim”.

Dzielnicowi z Bolesławca, Kruszyna, Warty Bolesławiec, Nowogrodźca prowadzą spotkania z uczniami i nauczycielami, podczas których przekazują ważne informacje dotyczące zagrożeń związanych ze środkami odurzającymi.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites