Zatrzymani złodzieje

Bolesławieccy policjanci zatrzymali złodziei, którzy mieli na koncie 3 kradzieże samochodów i 12 kradzieży paliwa. 32-letnia kobieta i jej 21-letni wspólnik to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego. Zatrzymano ich, gdy jechali skradzionym samochodem. Złodziejom grozić będą kary więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP Bolesławcu:

Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzieże pojazdów i paliwa ze stacji lub samochodów ciężarowych.

Za 3 kradzieże i usiłowanie kradzieży pojazdów oraz co najmniej 12 kradzieży paliwa, odpowiedzą, przed sądem kobieta i mężczyzna zatrzymani przez policjantów z powiatu bolesławieckiego. Podejrzani wpadli w ręce policjantów na terenie jednego z parkingów przy autostradzie A4. Jechali samochodem pochodzącym z przestępstwa na terenie Bolesławca, a mającym przymocowane tablice rejestracyjne samochodu skradzionego na terenie Niemiec. Paliwo kradli na stacjach lub ze zbiorników pojazdów ciężarowych, zatrzymujących się na odpoczynek. Podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali mieszkańców powiatu zgorzeleckiego w pobliżu jednego z parkingów przy autostradzie A4. Zatrzymani poruszali się samochodem skradzionym na terenie Bolesławca, który miał przymocowane niemieckie tablice rejestracyjne przypisane do auta, które utracone zostało na terenie Niemiec w wyniku przestępstwa.

Bolesławieccy policjanci ustalili, że 32 – letnia kobieta i jej 21 – letni wspólnik nie tylko dokonali kradzieży samochodu, którym jechali ale mają na swoim koncie także szereg innych przestępstw i wykroczeń. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące przestępczości samochodowej tj. 2 zarzuty włamania i kradzieży pojazdów oraz 1 zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu. Ponadto funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym kilka kradzieży paliwa ze stacji.

Policjanci z Kruszyna przedstawili natomiast zatrzymanym 5 zarzutów dotyczących również kradzieży paliwa na szkodę różnych stacji paliw. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, para wspólników podjeżdżała pod dystrybutor, gdzie mężczyzna, który był pasażerem wysiadał żeby zatankować, a kobieta cały czas w gotowości do odjazdu siedziała za kierownicą samochodu. Po zatankowaniu 21 – latek szybko wsiadał i auto z pełnym bakiem odjeżdżało.

Dodatkowo policjanci z Nowogrodźca udowodnili mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego 3 kradzieże paliwa z baków samochodów ciężarowych, do których doszło w marcu i kwietniu 2018 r. na dużych parkingach, gdzie kierowcy zatrzymują się na dłuższy postój.

32 – letniej kobiecie i 21 – letniemu mężczyźnie, za czyny o które są podejrzani, grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

KPP Bolesławiec
Oficer Prasowy
asp. szt. A. Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites