Zatrzymani złodzieje

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyzną i jego 23-letnią partnerkę, którzy wspólnie włamali się do samochodu i skradli z niego sprzęt elektroniczny oraz kartę płatniczą. Do momentu zatrzymania złodzieje posłużyli się kilkakrotnie tą kartą. Grozić im będą kary więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Zatrzymana para – kobieta i mężczyzna włamali się do samochodu.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o włamanie do samochodu i kradzież m.in. karty płatniczej, przy użyciu której sprawcy zrobili zakupy i zapłacili w lokalu gastronomicznym. Grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do pojazdu i kilkukrotne użycie karty płatniczej zdobytej w wyniku przestępstwa.

Podczas przeszukania 27-letniego mężczyzny policjanci w jego portfelu znaleźli kartę płatniczą pochodzącą z przestępstwa, co utwierdziło mundurowych, że zatrzymany jest sprawcą kilku przestępstw. Prowadząc dalsze czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna działał wspólnie ze swoją 23-letnią partnerką, która również została zatrzymana.

Podejrzany zdążył już sprzedać nawigację skradzioną z samochodu natomiast kartę użył kilka razy płacąc za zakupy i jedzenie w lokalu. Policjanci odzyskali nawigację i radioodtwarzacz utracony w wyniku zdarzenia.

Jak ustalili zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze, zatrzymani mają na swoim koncie liczne przestępstwa przeciwko mieniu. W tej sprawie usłyszeli po 7 zarzutów, ponieważ wszystkich czynów dopuścili się działając wspólnie i w porozumieniu. Podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Bolesławcu
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites