Zatrzymani złodzieje

Dzięki monitoringowi sklepowemu bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch złodziei, z których jeden ukradł telefon, a drugi portfel z pieniędzmi. 21-letni mieszkaniec Bolesławca ukradł telefon wart 670 zł, który na ladzie zostawił jeden z klientów sklepu. Natomiast 42-letni mieszkaniec Złotoryi zabrał z lady pozostawiony na niej portfel z pieniędzmi. Mężczyznom grozić będą kary więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Okazja czyni złodzieja – policjanci zatrzymali dwóch sprawców przywłaszczenia mienia i odzyskali utracony telefon oraz pieniądze.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców przywłaszczenia mienia. Właściciele pozostawili swoje mienie na ladzie sklepowej a kiedy wrócili już go nie było. Podejrzani wykorzystali okazję i zabrali rzeczy nie będące ich własnością.

Policjanci Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie przywłaszczeń mienia telefonu i portfela z pieniędzmi.

11 i 18 sierpnia br. w punktach handlowo-usługowych znajdujących się terenie Bolesławca doszło do przywłaszczenia telefonu komórkowego i portfela z gotówką. W obu przypadkach rzeczy zostały pozostawione przez przypadek na ladzie sklepowej. Kolejny klient jednak widząc leżący telefon czy portfel potraktował to jako okazję i zabrał rzecz, która nie była jego własnością. Kiedy właściciele wrócili po swoje rzeczy nie znaleźli ich w miejscu gdzie je pozostawili. Sprawcy wykorzystali “okazję” i przywłaszczyli pozostawione przedmioty.

W ustaleniu sprawców pomógł m.in. monitoring, który zarejestrował zdarzenia.

21-letni mieszkaniec Bolesławca przyznał się do przywłaszczenia telefonu o wartości 670 zł a 42-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego złożył wyjaśnienia w sprawie przywłaszczenia gotówki w kwocie 660 zł, która znajdowała się w zabranym przez niego portfelu.

Policjanci odzyskali utracone mienie, które zostanie przekazane prawowitym właścicielom.

Za przywłaszczenie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dbajmy o swoje mienie, okazja czyni złodzieja. Przedmioty pozostawione nawet na chwilę bardzo szybko mogą stać się przedmiotem przestępstwa.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
Oficer Prasowy KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites