Zatrzymany w pościgu

Bolesławieccy policjanci zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do rutynowej kontroli. Zatrzymano go w pościgu, po tym, jak kierowca opuścił prowadzony samochód i zaczął uciekać pieszo. Po sprawdzeniu okazało się, że 23-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu, nie posiadał prawa jazdy, a samochód nie był dopuszczony do ruchu. Będzie mu grozić do 5 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Uciekał, bo nie posiadał prawa jazdy, był po spożyciu alkoholu a samochód którym kierował nie był dopuszczony do ruchu.

Policjanci z Bolesławca zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca podjął próbę ucieczki wiedząc, że jest po spożyciu alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione wykroczenia i przestępstwo mężczyzna odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu patrolując na motocyklach drogi gminy Bolesławiec w jednej z miejscowości zauważyli jadący z naprzeciwka pojazd, który postanowili skontrolować. Kiedy funkcjonariusze chcieli dokonać kontroli pojazdu używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca znacznie przyspieszył, zjechał w boczną uliczkę a następnie kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci, którzy ruszyli w pościg dogonili 23-latka i zatrzymali go.

W trakcie sprawdzeń okazało się, że uciekający kierowca jest po spożyciu alkoholu, nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi a samochód nie jest dopuszczony do ruchu.

Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów, cystern.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji – kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności do 5 lat.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites