Zatrzymany w pościgu

Do bezpośredniego pościgu samochodowego doszło w rezultacie niezatrzymania się do kontroli policyjnej 26-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. W ubiegłym tygodniu bolesławieccy policjanci ścigali uciekiniera, który najpierw wyrzucił z samochód pistolet, a potem porzucił samochód i uciekał pieszo. Zatrzymanemu grozić może nawet do ośmiu lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Uciekał przed policją, został zatrzymany po pościgu.

Policjanci z bolesławieckiej komendy ruszyli w pościg za 26-letnim mieszkańcem powiatu zgorzeleckiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki wyrzucił przedmiot przypominający broń. Został zatrzymany na terenie gminy Nowogrodziec.

Do zdarzenia doszło w minioną środę na obszarze powiatu bolesławieckiego. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący pojazdem marki Mazda ma problemy z prawidłową jazdą. Funkcjonariusze natychmiast namierzyli kierowcę. Mimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie zareagował, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg, informując równocześnie o całej sytuacji oficera dyżurnego Policji.

W pewnym momencie kierujący skręcił w drogę gruntową. Porzucił tam pojazd i dalej uciekał na pieszo. Dodatkowo w trakcie ucieczki wyrzucił w zarośla przedmiot przypominający broń. Do działań zaangażowano większą ilość patroli, a także psa policyjnego. Po niedługim czasie zatrzymano kierowcę jak i również ujawniono porzucony przedmiot, który zabezpieczono do czynności. Dalsza ekspertyza wyjaśni czy na daną jednostkę wymagane jest zezwolenie.

Po kilku godzinach w policyjnych areszcie, mężczyźnie zostały postawione zarzuty. Za posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawiania wolności nawet do 8 lat.

sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites