Zatrzymany wandal i złodziej

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 30-letniego bolesławianina, który uszkodził 5 transformatorów, powodując straty ok. 50 tys. zł. Wandal robił to, by zdobyć olej napędowy do samochodu. Z jednego transformatora uzyskiwał ok. 100 litrów oleju, który używał w swoim samochodzie. Złodziejowi grozić będzie kara więzienia do 8 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Uszkodził 5 transformatorów żeby mieć paliwo do samochodu.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie 5 transformatorów. Podejrzany spowodował straty na ponad 50 tys. złotych żeby zdobyć olej napędowy do samochodu. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzeń 5 transformatorów. Do przestępstw doszło w sierpniu i wrześniu br. Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec Bolesławca. W samochodzie należącym do podejrzanego policjanci znaleźli zestaw narzędzi, które były wykorzystywane podczas przestępstw.

Podejrzany uszkadzał transformatory poprzez nawiercenie części gdzie znajdował się olej chłodzący i spuszczał całą zawartość zbiornika. Z każdego transformatora zyskiwał ok. 100 litrów oleju, który później wlewał do baku swojego samochodu żeby mieć na czym jeździć.

W wyniku uszkodzeń 5 transformatorów 30 –latek spowodował straty na ponad 50 tys. złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty, przyznał się do ich popełnienia.Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites