Zatrzymany wandal

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca miasta, który rzucał kamieniami na stacji paliw, ukradł z niej gaśnicę, rozbił szybę na przystnku autobusowym, a na końcu uszkodził drzwi w budynku Sądu Rejonowego. Mężczyzna został ujęty, a niektóre z jego wyczynów utrwaliły kamery monitoringu wizyjnego. Uszłyszy 4 zarzuty i grozić mu będzie kara do 5 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Biegał i rzucał kamieniami na stacji paliw, ukradł gaśnicę, wybił szybę w przystanku autobusowym oraz uszkodził drzwi sądu – został zatrzymany przez policjantów.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zakłócenie porządku w miejscu publicznym i uszkodzenie mienia. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca m.in. rzucał kamieniami na jednej ze stacji paliw, ukradł gaśnicę, wybił szybę w przystanku autobusowym, a także uszkodził drzwi sądu. Część jego poczynań zarejestrował monitoring. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za przestępstwo uszkodzenia mienia i trzech wykroczeń. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Straty oszacowano na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia i zakłócenie porządku publicznego. Okazał się nim mieszkaniec Bolesławca, w wieku 35-lat.

Do zdarzenia doszło na terenie miasta. Jak ustalili policjanci podejrzany czynów tych dopuścił się w godzinach wieczornych. Mężczyzna najpierw zakłócił porządek publiczny biegając i rzucając kamieniami na jednej ze stacji paliw. Następnie ukradł z obiektu dużą gaśnicę i uciekł. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w dalszej kolejności 35-latek wybił szybę wiaty przystanku autobusowego oraz przy użyciu skradzionej wcześniej gaśnicy i łomu uszkodził drzwi bolesławieckiego sądu. Zachowanie mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu.

Mężczyzna po zatrzymaniu został przesłuchany i usłyszał łącznie 4 zarzuty. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale nie był w stanie podać racjonalnych powodów swojego zachowania.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KPP Bolesławiec
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites