Zatrzymany włamywacz

Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Bolesławca, który nocą włamał się do busa stojącego na parkingu i ukradł z niego narzędzia budowlane warte ok. 4 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, a skradzione przedmioty odzyskano i przekazano właścicielowi. Złodziejowi grozić będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Sprawca włamania do busa zatrzymany, policjanci odzyskali utracone mienie.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do busa i odzyskali skradzione przedmioty. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej komendy w wyniku działań operacyjnych zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem.

Do przestępstwa doszło w nocy z 19 na 20 października na terenie Bolesławca. Pracownik firmy budowlanej pozostawił na parkingu samochód służbowy, z którego dokonano kradzieży m.in. agregatu prądotwórczego, szlifierki kątowej. Właściciel straty wycenił na blisko 4 tys. złotych.

W wyniku zebranych informacji policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę włamania. W toku dalszych czynności mundurowi dotarli do miejsca gdzie przestępca ukrył skradzione przedmioty. Funkcjonariusze przekazali odzyskane mienie właścicielowi.

Zatrzymany w tej sprawie mieszkaniec Bolesławca przyznał się do dokonania kradzieży z włamaniem i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. 35-latek ma na swoim koncie inne przestępstwa przeciwko mieniu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites