Zatrzymany złodziej

Bolesławieccy policjanci zatrzymali złodzieja podejrzanego o 3 kradzieże na terenie miasta. Odzyskano też skradzione mienie o wartości ponad 11 tys. zł. Złodziej to 35-letni bolesławianin. Grozić mu będzie kara więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Sprawca 3 kradzieży zatrzymany, policjanci odzyskali rower i maszynę skradzioną ze stolarni.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie 3 kradzieży na terenie Bolesławca. Funkcjonariusze odzyskali mienie o wartości ponad 11 tys. złotych. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd.

Policjanci Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej komendy otrzymali informacje o kradzieży roweru do jakiej doszło kilka godzin wcześniej. Jednoślad został skradziony z klatki schodowej bloku. Na podstawie informacji co do wyglądu roweru policjanci dokonali zatrzymania mężczyzny jadącego skradzionym rowerem. Po wykonaniu czynności okazało się, że zatrzymany 35-latek to sprawca kradzieży. Odzyskany rower pokrzywdzony wycenił na 800 złotych.

Prowadząc dalsze wyjaśnienia w tej sprawie policjanci ustalili, że 35-latek ma na swoim koncie inne kradzieże, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Bolesławca. Podejrzany okazał się również sprawcą kradzieży kompresora i agregatu ze stolarni oraz piecyka gazowego.

Funkcjonariusze ustalili miejsce gdzie zatrzymany ukrył mienie skradzione ze stolarni. Odzyskany sprzęt o wartości ponad 10 tys. złotych został przekazany pokrzywdzonemu.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo 35-latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych, które zabezpieczyli przy nim policjanci w postaci 27 tabletek.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites