Zatrzymany złodziej

Kradzież z włamaniem ma na swoim koncie 33-latek, którego bolesławieccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku. Mężczyzna ukradł z budowy budynku mieszkalnego rzeczy o wartości 5 tys. zł. Po zatrzymaniu go okazało się, że był poszukiwany przez policję. Grozić mu teraz będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Włamywacz zatrzymany w chwili ukrywania skradzionego mienia.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do bloku będącego jeszcze w budowie i odzyskali skradzione mienie o wartości ponad 5000 złotych. Dodatkowo okazało się, że podejrzany jest osobą poszukiwaną celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali informację o mężczyźnie, który wielokrotnie pojawia się w pobliżu budynku będącego w budowie. Policjanci natychmiast podjęli działania w celu sprawdzenia sytuacji. Mężczyzna widząc policjanta zaczął uciekać. Po pościgu pieszym 33-latek został zatrzymany. Jak się okazało mężczyzna w zaroślach gromadził rzeczy pochodzące z przestępstwa. W wyniku sprawdzenia terenu, gdzie podejrzany został zauważony, mundurowi znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem. Odzyskane kable oraz 2 walizki z wiertarkami pokrzywdzony wycenił na wartość ponad 5000 złotych. Podczas wykonywania czynności z zatrzymanym okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 175 dni.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy aby właściwie zabezpieczyć swoje mienie. Narzędzia wykorzystywane do prac budowlanych lub remontowych warto właściwie zabezpieczyć aby uniemożliwić złodziejowi ich kradzież.

KPP Bolesławiec
asp. szt. A.Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites