Zatrzymany złodziej roweru

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, który usiłował ukraść rower. Działo się to w środę na jednej ze stacji benzynowych w mieście. Kradzież zauważył właściciel roweru, który zdołał dogonić złodzieja i uniemożliwić mu ucieczkę. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę. Grozić mu będzie do 5 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Obywatel ujął, policjanci przedstawili zarzuty.

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi powiatu dzierżoniowskiego, który próbował odjechać na cudzym rowerze wartym blisko 1500 zł. Mężczyznę ujął sam właściciel, 59-letni obywatel Bolesławca, który widząc zdarzenie natychmiast zareagował i ruszył w pościg za złodziejem. Dzięki niemu sprawca został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzut usiłowania kradzieży.

W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zostali zaalarmowani przez obywatela, że ujął mężczyznę, który usiłował dokonać kradzieży jego roweru. Oficer dyżurny na miejsce od razu skierował patrol, który zatrzymał wskazaną osobę.

Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że przyjechał on swoim jednośladem na jedną ze stacji paliw w Bolesławcu. Pozostawił tam rower, a sam zaś wszedł do sklepu. Podczas robienia zakupów zauważył jak nieznany mu osobnik wsiada na jego własność i odjeżdża. On nie czekając długo wybiegł ze sklepu i już po przebiegnięciu za nim paru metrów ujął go.

Policjanci przejęli od obywatela sprawcę, którym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego. Zgłaszający składając zawiadomienie w tej sprawie swoje mienie wycenił na kwotę około 1500 zł.

Zatrzymany przyznał się do czynu i usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży. Za to przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Na pochwałę zasługuje postawa mężczyzny, który ujął złodzieja. Gratulujemy postawy godnej naśladowania.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites