Zatwierdzanie taryf wody

Wody Polskie poinformowały, że do końca czerwca zatwierdzonych zostało prawie 2100 taryf opłat za wodę w gminach. Prawie 2000 taryf, czyli 93%, to taryfy obniżone, niezmienione albo podwyższone tylko o wskaźnik inflacji. Przypomnijmy, że w Bolesławcu taryfy w tym roku się nie zmieniły i pozostaną takie przez trzy najbliższe lata.

Serwis Samorządowy PAP:

Już 2 tys taryf. Wody Polskie: do końca czerwca zatwierdzono ponad 2 tys. taryf za wodę i ścieki.

Proces zatwierdzania taryf za dostarczanie wody i odprowadzenie ścieków zakończy się jesienią – oceniają władze Wód Polskich.

Podczas wtorkowej konferencji wiceprezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska poinformowała, że do 12 marca wpłynęło 2561 wniosków o zatwierdzenie taryf. „Wszystkie wnioski, które zostały złożone w ustawowym terminie, tzn. do 12 marca, zostały rozpatrzone. Do 30 czerwca zatwierdzonych zostało 2091 z nich. Wciąż wpływają pojedyncze nowe wnioski i odwołania” – podkreśliła Kopczyńska.

Jak wynika z przedstawionej przez PGW Wody Polskie informacji 1952 z zatwierdzonych taryf zostało obniżonych, niezmienionych lub zindeksowanych o wskaźniki makroekonomiczne (np. inflację) oraz o wzrost cen energii, opłat i podatków.

Zaakceptowanych zostało 115 taryf podwyższonych ze względu na prowadzone inwestycje (amortyzacja, wkład własny do środków UE) oraz 24 taryfy podwyższone z przyczyn nieleżących po stronie przedsiębiorstw, np. zakup wody od innego dostawcy.

Wody Polskie poinformowały też, że od 12 marca do 30 czerwca wpłynęły 133 nowe wnioski. 30 czerwca procedowanych było jeszcze 481 wniosków.

Ze wszystkich złożonych wniosków, wniosek o najmniejszej liczbie mieszkańców dotyczył 22 osób, a wniosek o największej liczbie mieszkańców złożył MPWiK w Warszawie.

W przypadku opłat za dostarczanie wody ceny wahają się od 1,58 zł za metr sześc. do 57 zł. W przypadku ścieków jest to od 1,98 zł do 34,94 zł za metr sześc.

mp/

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites