“Zawodowy Dolny Śląsk”

Uczniowie bolesławieckich szkół zawodowych biorą udział w stażach zawodowych w ramach regionalnego projektu “Zawodowy Dolny Śląsk”. W projekcie biorą udział uczniowie Eletkronika, Handlówki i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Inną formą wsparcia ich kształcenia jest udział uczniów z zajęciach laboratoryjnych wrocławskich wyższych uczelni. Niebagatelne jest też doposażanie, w ramach projektu, pracowni specjalistycznych bolesławieckich szkół.

Komunikat Starostwa Powiatowego:

Dla zawodowców.

– Dzięki projektowi w jaki zaangażowała się moja szkoła mogłam wziąć udział w miesięcznym stażu w firmie produkcyjnej Zehnder. Było to cenne doświadczenie, ponieważ zobaczyłam jak wygląda rzeczywista praca w zawodzie – to tylko jedna z wielu pozytywnych opinii uczniów, którzy już korzystają z dobrodziejstw projektu „Zawodowy Dolny Śląsk”, który pomaga w kształceniu zawodów deficytowych i Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji.

Powiat Bolesławiecki jest partnerem realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 projektu. Dzięki temu uczniowie z Elektronika, Handlówki oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych mogą skorzystać z wielu form wsparcia. A są to: zajęcia laboratoryjne dla uczniów na Politechnice Wrocławskiej, współpraca branżowych kół zainteresowań szkół zawodowych Dolnego Śląska z kołami naukowymi Politechniki Wrocławskiej, praktyczne formy kształcenia poprzez dedykowane staże uczniowskie w przedsiębiorstwach Dolnego Śląska, zajęcia laboratoryjne na Politechnice Wrocławskiej dla nauczycieli dolnośląskich szkół. Również doposażenie szkół i placówek w sprzęt wzmacniający efekty realizacji zadań w projekcie. I właśnie pod koniec lipca Zespół Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu otrzymał wsparcie projektowe poprzez doposażenie pracowni logistycznej. Szkoła otrzymała 32-stanowiskową licencję programu do zarządzania firmą transportową, dzięki któremu uczniowie będą mogli podczas zajęć ćwiczyć generowanie zleceń transportu, listów przewozowych, faktur, dokumentów windykacyjnych, a dodatkowo – tablicę multimedialną, która w zestawie z oprogramowaniem będzie dużym wsparciem w praktycznych lekcjach. Ogólna kwota doposażenia to prawie 20 tysięcy zł.

Wakacje bynajmniej nie stanowiły pauzy w projekcie. Przeciwnie – stały się doskonałą okazją do skorzystania z jego możliwości. A mowa tu o lipcowych stażach zawodowych , których celem było podniesienie poziomu praktycznych umiejętności zawodowych. Staże zorganizowały Drukarnia Neograf, Zehnder oraz Trans-Branko. Udział w stażu był dla uczniów swego rodzaju nagrodą za uzyskane wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Każdy z uczestników otrzymał stypendium w kwocie 1750 zł.

Serdeczne podziękowania należą się firmą, które zdecydowały się na przyjęcie na staż naszych uczniów. Dzięki swojej ofercie umożliwili uczniom zdobycie nowych doświadczeń zawodowych oraz poznanie kultury pracy i realizacji zadań w rzeczywistym środowisku firmy.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites