Zgubienie dokumentów

Zgubienie lub kradzież dokumentu tożsamości może dotyczyć każdego. Dobrze mieć więc wiedzę na temat tego, jak wtedy postąpić. Policja przypomina, że w razie zgubienia dokumentu należy zastrzec go przede wszystkim w banku. I można to zrobić nie tylko w banku, w którym ma się konto, ale w każdym innym. Należy to zrobić nawet wtedy, gdy nie ma się konta w banku. Natomiast na policję zgłasza się jedynie fakty kradzieży dokumentu.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Co zrobić w przypadku zgubienia lub kradzieży dokumentów?

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji, z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. O skutkach nie zgłoszenia utraty dokumentu przekonało się wiele osób, gdy do drzwi ich mieszkań zapukali komornicy…

Co robić w przypadku utraty dokumentów?

ZGUBIONE DOKUMENTY MOŻNA ZASTRZEGAĆ WYŁĄCZNIE W BANKACH – OKOŁO 22.000 PLACÓWEK W CAŁYM KRAJU (nie trzeba nawet mieć konta bankowego):

– Natychmiast zastrzec je w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE – w swoim banku lub w dowolnym banku przyjmującym zastrzeżenia także od osób niebędących jego klientami.

– Powiadomić Policję (gdy utracono je w wyniku kradzieży).

– Zawiadomić najbliższy organ gminy lub placówkę konsularną i wyrobić nowy dokument. Informacje dotyczące konieczności zawiadomienia organu gminy o utracie dokumentu, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

System DOKUMENTY ZASTRZEŻONE chroni osoby, które utraciły swoje dokumenty tożsamości. Ogranicza możliwości ich późniejszego wykorzystania do celów przestępczych popełnianych w imieniu i na szkodę osoby, która dokumenty utraciła.

Zobacz szczegóły na www.dokumentyzastrzezone.pl

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites