Złamał zakaz

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca miasta, który kierował samochodem mając zakaz prowadzenia pojazdów. Ten zakaz otrzymał za jazdę po alkoholu. Za złamanie tego zakazu grozić mu będzie kara więzienia nawet do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Złamał zakaz sądowy.

29-letni bolesławianin już wkrótce znowu trafi przed oblicze sądu. Mężczyzna przyjechał do komendy w związku z toczącym się pewnym postępowaniem. Odjeżdżając napotkał patrol ruchu drogowego, który zatrzymał go do kontroli. Po sprawdzeniu zainteresowanego w systemach policyjnych okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów w ruchu lądowym.

W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z bolesławieckiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd osobowy marki Ford. Za kierownicą siedział 29-letni mężczyzna, który właśnie wracał z komendy.

Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że ma zatrzymane uprawnienia do kierowania za jazdę po alkoholu. Na szczęście dalszą podróż udaremnili mu policjanci. Już wkrótce usłyszy zarzuty łamania postanowień sądu.

Art. 244 Kodeksu Karnego stanowi ,,Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, prowadzenia pojazdów (…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

st.sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites