Złapany przy wyrzucaniu gruzu

Bolesławieccy strażnicy miejscy zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który wyrzucał odpady budowlane w pobliżu żwirowni przy ulicy Kościuszki. Mężczyznę ukarano mandatem karnym, a odpady musiał posprzątać i zabrać ze sobą. Warto więc przypomnieć, że takie i inne odpady komunalne można bezpłatnie wywozić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ulicy Staszica 6.

Komunikat Straży Miejskiej w Bolesławcu:

Kosztowne zaśmiecenie.

Dnia 6 września 2018 roku dyżurny Straży Miejskiej w Bolesławcu otrzymał zgłoszenie o pojeździe z przyczepką gruzu, który porusza się kierunku żwirowni przy ul. Kościuszki. W związku z częstym zanieczyszczeniem terenu przy w/w żwirowni na miejsce niezwłocznie skierowano patrol, który kilkanaście metrów dalej zastał mężczyznę wyrzucającego z samochodu płytki pomieszane z gruzem.

Nieodpowiedzialnego mieszkańca Bolesławca ukarano mandatem karnym i jednocześnie zobligowano do posprzątania zanieczyszczonego terenu, co niezwłocznie uczynił.

Straż Miejska przypomina, iż opisane wyżej zachowanie jest niedopuszczalne i karalne, dlatego też pamiętajmy o tym planując remont. Ponadto po raz kolejny informujemy, iż szczegółowych informacji dotyczących odbierania odpadów, jak również rodzajów odpadów, które możemy samodzielnie dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ulicy Staszica 6 w Bolesławcu udziela Biuro Obsługi Klienta Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej (tel. 75 734 62 71 nr wew. 34).

Ponadto pamiętajmy, że gruzu, ani innych odpadów poremontowych, w żadnym wypadku nie można wyrzucać do „zwykłego” pojemnika na odpady, niezależnie od ich ilości. Nie zaliczają się one bowiem do odpadów komunalnych.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites