Złapany złodziej paliwa

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca miasta, który kradł paliwo z baków samochodów ciężarowych i osobowych. Gdy zatrzymano złodzieja miał w plecaku bańkę z paliwem, które nieco wcześniej ukradł. Łącznie skradł ok. 80 litrów paliwa. Za kradzież z włamaniem grozić mu będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci złapali mężczyznę, który kradł paliwo z samochodów.

Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mieszkańcowi Bolesławca, którego policjanci zatrzymali wręcz na gorącym uczynku kradzieży paliwa z pojazdów. Mężczyzna za pomocą wkrętarki uszkadzał zabezpieczenia i spuszczał olej napędowy. Co ciekawe kilka dni wcześniej w bolesławieckiej komendzie był rozliczany za inne przestępstwa.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w dniu wczorajszym zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, którego kilkakrotnie mijali na mieście podczas nocnego patrolu. Cyklistą był 22-latek, dobrze znany policjantom z wcześniej dokonywanych kradzieży. Wiadomo było, że dwa dni wcześniej kryminalni zatrzymali go w związku z licznymi przestępstwami, za które został rozliczony.

Jego nerwowe zachowanie wzbudziły podejrzenia policjantów, którzy sprawdzili co jest tego powodem. Okazało się, że w plecaku, który miał przy sobie przewoził bańki z kradzionym paliwem oraz wkrętarkę służącą do pokonania zabezpieczeń. Ustalono, że do kradzieży doszło w okolicach targowiska miejskiego w Bolesławcu, gdzie były zaparkowane pojazdy osobowe i ciężarowe. Łącznie skradł około 80 litrów paliwa na kwotę blisko 400 zł.

Został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie złożył wyjaśnienia. Zebrane przez śledczych materiały dały podstawy do przedstawienia mężczyźnie zarzutów kradzieży z włamaniem.

Sprawa została przekazana do sądu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

st.sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites