Złodziej instrumentów muzycznych

Bolesławieccy policjanci zatrzymali złodzieja, który ukradł z zabytkowego obiektu na terenie gminy Bolesławiec instrumenty muzyczne warte 12 tys. zł. Sprawa został szybko wykryty. Był nim 26-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, który był już dobrze znany policji. Skradzione instrumenty odzyskano, a złodziejowi grozić będzie kara więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Kryminalni zatrzymali złodzieja instrumentów muzycznych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 26-letniego przestępcę i odzyskali skradzione przez niego instrumenty muzyczne, które wyniósł z zabytkowego obiektu. Wartość mienia oszacowano na blisko 12 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Do zdarzenia doszło 8 maja br. na terenie gminy Bolesławiec. Ustalono, że sprawca wszedł do zabytkowego pałacu, do jednej z mieszczących się tam sal muzycznych i dokonał kradzieży instrumentów między innymi skrzypiec i kornetu. Oprócz tego jego łupem padły inne urządzenia. Łącza wartość mienia to około 12 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bardzo szybko ustalili, że sprawcą tego czynu jest dobrze im znany 26-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.

Mężczyzna niemalże natychmiast został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji, gdzie złożył obszerne wyjaśnienia, wskazując miejsce ukrycia rzeczy. Śledczy przedstawili mu zarzut przestępstwa kradzieży.

Mienie w stanie nienaruszonym już niebawem zostanie przekazane właścicielowi.

Sprawca był już karany za podobne przestępstwa. Kodeks Karny za ten czyn przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites