Złodziej klimatyzatorów

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 32-letniego bolesławianina, który skradł klimatyzatory ze ściany jednego z budynków w mieście. Urządzenia zdemontowano z niej na przełomie czerwca i lipca tego roku. U złodzieja znaleziono elementy skradzionych urządzeń. Grozić mu będzie teraz kara do 5 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci zatrzymali złodzieja klimatyzatorów.

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież klimatyzatorów o wartości ponad 8 tys. złotych. Podejrzany za swój czyn odpowie teraz przez sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch klimatyzatorów. Do przestępstwa doszło na przełomie czerwca i lipca br. 32-letni mieszkaniec Bolesławca dokonał kradzieży urządzeń zamontowanych na zewnętrznej ścianie budynku prywatnej posesji.

Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzut i wyjaśnił, że ciężar większego klimatyzatora spowodował, że w chwili demontażu urządzenie upadło mu i zostało poważnie uszkodzone dlatego zatrzymany powykręcał części, które później sprzedał na skupie metali kolorowych.

Policjanci w wyniku prowadzonych czynności znaleźli kilka elementów klimatyzatora.

Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Bolesławcu
st. asp. Anna Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites