Znaczki z ławką

Już w trakcie Bolesławieckiego Święta Ceramiki można było kupić znaczki kolekcjonerskie z wizerunkiem ceramicznej ławki, która stoi w Rynku. Ławka jest dziełem Mateusza Grobelnego i służy mieszkańcom od 2014 roku. Kolekcjonerskie znaczki to z kolei pomysł bolesławianki Beata Biesiadecka, która jest pracownikiem Poczty Polskiej.

Komunikat BOK-MCC:

Podczas tegorocznego 23. Bolesławieckiego Święta Ceramiki można było zakupić okolicznościowe znaczki, na których znajdowały się atrakcje turystyczne naszego miasta. Na jednym z nich, na głównym planie, jest ławka ceramiczna. Znaczki kolekcjonerskie dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej / Sklep z ceramiką w BOK – MCC na pl. Piłsudskiego.

Pomysłodawczynią ozdobienia bolesławieckiego Rynku oryginalną ławką jest Ewa Lijewska-Małachowska Dyrektor BOK – MCC. Ławka ceramiczna została zamontowana jesienią 2014 roku. Nawiązuje do tradycji ceramicznych naszego miasta. Służy jako miejsce wypoczynku dla turystów, mieszkańców, jako ciekawostka i miejsce do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Autorem ławki jest Mateusz Grobelny, artysta ceramik, który prowadzi autorską pracownie ceramiczno-rzeźbiarską w ośrodku kultury, od pięciu lat jest również komisarzem Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego w Bolesławcu.

Ceramiczna ławka pomieści kilka osób, jej kolorystyka nawiązuje do barw używanych w lokalnym przemyśle ceramicznym czyli kobaltowym oraz białym. Kafle zostały wykonane z masy regionalnej – bolesławieckiej. Waży około 700 kg, a jej wymiary to 260x120x120 centymetrów.

Pomysłodawczynią i autorką zdjęć do kolekcji znaczków o naszym mieście jest bolesławianka Beata Biesiadecka pracownik Poczty Polskiej.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites