Żołnierze amerykańscy w Ratuszu

Amerykńscy żołnierze z Fort Riley w stanie Kansas zastąpią w Bolesławcu swoich kolegów, którzy uczestniczyli w pierwszym kontyngencie wojskowym. Szefowstwo tej jednostki i dziennikarze z 10 euoropejskich państw gościli w Ratuszu na zaproszenie prezydenta Bolesławca. Rozmawiano m.in. o wspólnych przedsięwzięciach. Wiadomo już, że amerykanie będą uczestniczyć w tegorocznej Bolesławieckiej Gwiazdce Życzliwości.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Nowa zmiana żołnierzy amerykańskich z wizytą w Ratuszu.

Na kilka tygodni przed oficjalną uroczystością wymiany jednostek Armored Brigade Combat Team – 3. Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa 4. Dywizji Piechoty Armii USA zostanie zastąpiona przez 2. Pancerną Brygadową Grupę Bojową 1. Dywizji Piechoty Armii USA – w bolesławieckim Ratuszu gościł ppłk Jesse T.Curry , który będzie dowodził w Bolesławcu amerykańskimi żołnierzami przybyłymi z bazy w Fort Riley w stanie Kansas.

Prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz ppłk Jesse T.Curry rozmawiali na temat możliwości organizacji wspólnych przedsięwzięć podczas dziewięciomiesięcznej zmiany w ramach rotacyjnej obecności wojsk amerykańskich w regionie. W spotkaniu uczestniczyli również ppłk George Mitroka – dowódca 588 batalionu inżynieryjnego, który przez ostatnie 9 miesięcy stacjonował w Bolesławcu, wicestarosta Tomasz Gabrysiak oraz mjr Jerzy Juchaniuk z 23. Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

Szczegółowy terminarz wspólnych działań określony zostanie po zakończeniu procesu rozmieszczania wojsk. – Już teraz można powiedzieć, że mieszkańcy Bolesławca będą mieli okazję wspólnie z żołnierzami świętować tegoroczną Bolesławiecką Gwiazdkę Życzliwości, która tradycyjnie odbywa się przed świętami Bożego Narodzenia na bolesławieckim Rynku – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman. Żołnierze amerykańcy będą mogli uczestniczyć w dorocznym spotkaniu mieszkańców, złożyć sobie życzenia oraz wspólnie kolędować i spędzić czas przy wigilijnych stołach, na których królują zwykle pierogi i barszcz oraz inne tradycyjne potrawy świąteczne.

We wtorek, 26 września, dziennikarze z dziesięciu państw europejskich wizytowali miejsca stacjonowania wojsk amerykańskich. Dziennikarze wraz z grupą żołnierzy amerykańskich gościli w bolesławieckim Rauszu. Wiceprezydent Kornel Filipowicz zapoznał przybyłych z historią Bolesławca, sytuacją gospodarczą i społeczną oraz możliwościami spędzania czasu wolnego w mieście i okolicy.

Warto przypomnieć, że żołnierze amerykańscy stacjonują w Bolesławcu w ramach Atlantic Resolve.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites