Od kilku lat funkcjonuje w całej Polsce Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To internetowa aplikacja, która pozwala każdemu zgłosić za jej pośrednictwem miejsca, w których pojawiają się jakieś niebezpieczeństwa. Korzystają z niej również bolesławianie. W pierwszym półroczu było 367 zgłoszeń dotyczących Bolesławca. Aż 152 zgłoszenia dotyczyły przekraczania prędkości w różnych częściach miasta. 58 to zgłoszenia o nieprawidłowym parkowaniu, natomiast 37 dotyczyło dzikich wysypisk śmieci.
Komunikat KPP w Bolesławcu:
Najczęściej zgłaszane problemy przez bolesławian za pośrednictwem KMZB
Mieszkańcy powiatu bolesławieckiego korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w pierwszym półroczu 2020 roku dokonali 367 zgłoszeń. Najwięcej, bo 152 dotyczyło przypadków przekraczania dozwolonej prędkości, 58 nieprawidłowego parkowania a 37 dotyczyło dzikich wysypisk śmieci. Zgłoszenia można dokonać w łatwy i szybki sposób wykorzystując aplikację KMZB, wskazując rodzaj i miejsce zagrożenia.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to rozwiązanie z wykorzystaniem sieci Internet. Aplikacja składa się z części statystycznej - prezentującej poziom zagrożenia wybranymi kategoriami przestępstw, wykroczeń, zdarzeń drogowych oraz mapy interaktywnej umożliwiającej bezpośrednie działanie użytkownika na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego. Mieszkańcy powiatu bolesławieckiego mogą zgłaszać różne zagrożenia jakie obserwują w swoim najbliższym otoczeniu.
W okresie od stycznia do czerwca 2020 roku na terenie powiatu bolesławieckiego w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zaznaczonych zostało 367 zagrożeń, które w blisko 70% dotyczyły ruchu drogowego.
152 zgłoszenia dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości, 58 zgłoszeń to nieprawidłowe parkowanie a 37 to zgłoszenia dzikich wysypisk śmieci. Bolesławianie zgłaszali również akty wandalizmu, złą organizację ruchu oraz niewłaściwą infrastrukturę drogową.
Przypomnieć należy zasadę działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzają każde zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na danym terenie.
asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec
Komentarze