Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 18:38
Reklama

Uniwersytet Sukcesu

Uniwersytet Sukcesu

Ruszyła druga edycja projektu "Uniwersytet Sukcesu". Jest to edukacyjny program zawodowy skierowany do młodych dziewczyn, które wchodzą na rynek pracy, albo poszukują swojej drogi zawodowej. Dotyczy on głównie kobiet, które wychowały się w domach dziecka, rodzinach zastępczych, placówkach środowiskowo-opiekuńczych lub znajdują się w trudnej sytuacji finansowej lub osobistej. Chodzi o osoby w wieku od 18 do 25 lat.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Uniwersytet Sukcesu - II edycja

Właśnie ruszył projekt Uniwersytet Sukcesu. Jest to edukacyjny program zawodowy skierowany do młodych dziewczyn, które wchodzą na rynek pracy, a także poszukują swojej drogi zawodowej i pasji. Program skupia się głównie na osobach, które wychowały się w domach dziecka, rodzinach zastępczych, placówkach środowiskowo-opiekuńczych lub znajdują się w trudnej sytuacji finansowej albo osobistej. Akcja została objęta patronatem honorowym Wojewody Dolnośląskiego.

Jego celem jest wyposażenie ich w kompetencje cyfrowe i umiejętności komunikacyjne, które ułatwią im start w dorosłe życie. Uczestniczki programu mają nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż lat 25.

Szansa na dobry start

W ramach projektu Kandydatki wybierają jedną z dwóch dostępnych akademii: Akademia Programistki i Akademia Digital Marketerki. Podczas tej edycji zapraszamy dziewczyny z całej Polski do sześciu miast: Poznania, Białegostoku, Krakowa, Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia.

W związku z  pandemią i zasadami bezpieczeństwa zajęcia podczas pierwszego etapu edycji II projektu są prowadzone w formie online, a organizatorzy finansują Uczestniczkom sprzęt technologiczny umożliwiając im pracę zdalną i udział w projekcie.

Pierwszy etap
to dwutygodniowe warsztaty online łączące po trzy turnusy uczestniczek w wybranych miastach:

13.07-24.07- 2 grupy (turnusy: Poznań, Białystok, Kraków)
20.07-31.07- 2 grupy (turnusy: Warszawa, Trójmiasto, Wrocław)

Drugi etap
to trzydniowe spotkania dla najbardziej zaangażowanych dziewczyn z Partnerami projektu w siedzibie firmy (np. Nationale Nederlanden, Dentsu Aegis Network, inne) w terminie 26-28.08.2020 w Warszawie. Podczas tego etapu forma lub termin spotkań mogą ulec zmianie. Organizacja drugiego etapu będzie skoordynowana z możliwościami czasowymi Uczestniczek oraz  sytuacją związaną z COVID-19. Najbardziej zaangażowane dziewczyny otrzymają propozycję staży zawodowych w renomowanych firmach.

Ostatni etap
to kursy online, które trwają od 3 do 6 miesięcy.

Finał projektu to możliwość otrzymania staży zawodowych w firmach partnerskich.

Realizacja projektu została oparta o badanie społeczne i raporty. Wynika z nich, że spośród próby blisko tysiąca wychowanków, którzy podjęli próbę usamodzielnienia, prawie 1 korzystała ze świadczeń pomocy społecznej, a 31 proc. zarejestrowało się w powiatowych urzędach pracy. Jednocześnie 14 proc. przerwało proces usamodzielnienia. Raport NIK wykazał, że obecny system wsparcia oferuje jedynie doraźnie i minimalne wsparcie. Niezbędna jest pomoc chociażby w zdobywaniu kwalifikacji zawodowych i podjęciu zatrudnienia. Program „Uniwersytet Sukcesu” podejmuje próbę wyjścia naprzeciw tym potrzebom.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama