W 23. Śląskim Pułku Artylerii odbyła się uroczystość zakończenia służby przez płk dypl. Krzysztofa Malankiewicza, dotychczasowego dowódcy jednostki. W trakcie tej uroczystości miało też miejsce symboliczne przekazanie obowiązków nowemu dowódcy pułku, którym został płk Rafałowi Grzywińskiemu, wcześniej zastępca dowódcy 1 Mazurskiej Brygady Artylerii.
Komunikat Starostwa Powiatowego w Bolesławcu:
Zakończenie służby dowódcy bolesławieckiej jednostki płk Krzysztofa Malankiewicza
Dziś na placu apelowym 23. Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu odbyła się uroczystość zakończenia służby płk dypl. Krzysztofa Malankiewicza, dotychczasowego dowódcy jednostki. Ceremonia miała charakter niezwykle podniosły, a wzięli w niej udział przedstawiciele władz lokalnych, żołnierze oraz zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczęła się od przywitania uczestników oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie, płk Krzysztof Malankiewicz, który przez ostatnie lata stał na czele jednostki, podsumował swoje doświadczenia i osiągnięcia, jakie udało mu się zrealizować podczas służby. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie pracy zespołowej oraz determinacji żołnierzy w realizacji zadań, które wciąż stają przed pułkiem.
Podczas ceremonii miało miejsce symboliczne przekazanie obowiązków nowemu dowódcy pułku płk Rafałowi Grzywińskiemu, który przejmie pieczę nad jednostką i będzie kontynuował jej misję, podtrzymując tradycje i wartości, które zostały w niej zaszczepione.
Na zakończenie obchodów, wszystkie zgromadzone osoby mogły wymienić się serdecznymi życzeniami i podziękowaniami. Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak złożył serdeczne podziękowania płk Krzysztofowi Malankiewiczowi za służbę na rzecz ojczyzny i naszego regionu “Pańska praca, poświęcenie i przywództwo miały ogromny wpływ na rozwój naszej jednostki oraz jej pozytywny wizerunek. Dziękujemy za wszystko, co uczynił Pan dla nas i dla polskiej armii” – powiedział Starosta, wyrażając uznanie dla dotychczasowych osiągnięć dowódcy.
Uroczystość była nie tylko podsumowaniem dorobku pułkownika, ale także wyrazem szacunku dla wszystkich, którzy z oddaniem służą w szeregu polskich sił zbrojnych.
Komentarze