Akcja “Znicz’

Jak co roku w okresie przed dniem Wszystkich Świętych Policja przestrzega przed lekkomyślnością w drodze na cmentarze i w trakcie odwiedzania grobów bliskich i znajomych. Policyjna akcja “Znicz” dotyczyć będzie ruchu drogowego. Ale trzeba też uważać na złodziei, którzy wykorzystują takie sytuacje do kradzieży torebek, portfeli i wszelkich drobiazgów pozostawianych bez nadzoru.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Wkrótce Wszystkich Świętych – uważaj na cmentarzu, tam też możesz stać się ofiarą złodzieja.

Przed nami Wszystkich Świętych. W najbliższych dniach będziemy licznie odwiedzać groby swoich bliskich. Niestety czas porządkowania grobów i pozostawienie kurtki, torebki czy telefonu bez nadzoru to świetna okazja dla przestępców dlatego bolesławiecka Policja przypomina o ostrożności i trosce o własne mienie.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu jak co roku w okresie Wszystkich Świętych będą prowadzili wzmożone działania pn. ZNICZ.

Wzmożony ruch na cmentarzach i pobliżu trwa już w tej chwili dlatego policjanci przypominają o kilku najważniejszych zasadach aby czas zadumy i refleksji nie został zakłócony przykrymi albo niebezpiecznymi zdarzeniami.
Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy. Nie będą nam tam potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Zabierzmy ze sobą tylko tyle gotówki ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i wiązanek. Robiąc porządki na grobie i wokół niego oraz zapalając znicze, nie spuszczajmy z oka torebki, płaszcza czy innych wartościowych przedmiotów.

Zostawiając samochód na parkingu upewnijmy się, że go dokładnie zamknęliśmy (zamki w drzwiach, bagażnik, szyby). Nie zostawiajmy także na widoku rzeczy wartościowych.

Idąc pieszo na cmentarz, często drogą gdzie nie ma chodnika pamiętajmy o obowiązkowych elementach odblaskowych, dzięki którym będziemy widoczni po zmroku.

Będąc na cmentarzu zwracajmy uwagę na osoby w naszym otoczeniu, które wydaje się, że przebywają tam bez wyraźnego celu. Jeśli ich zachowanie jest podejrzane, poinformuj o tym pracowników cmentarza lub Policję.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites