Infolinia ZUS

Od 3 grudnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadził bedzie specjalną infolinię dla personelu medycznego dotyczącą elektronicznych zwolnień lekarskich. Będzie ona czynna codziennie do 6.00 do 22.00. Ponad to asystenci tej infolinii codziennie od godziny 7.00 pomagać będą także w założeniu indywidualnego konta na platformie elektronicznej ZUS.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

ZUS uruchamia specjalną infolinię dla personelu medycznego.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych otwiera specjalną infolinię dla personelu medycznego dotyczącą eZLA. Począwszy od 3 grudnia specjalna infolinia ZUS będzie czynna każdego dnia w godzinach od 6.00 do 22.00.

Tematyczna infolinia dotycząca eZLA przeznaczona jest do obsługi lekarzy, asystentów medycznych i pracodawców, którzy mają pytania związane z wystawianiem elektronicznych zwolnień lekarskich. Telefonujący dowiedzą się jak zwolnienie wystawić, jak je anulować i co zrobić, gdy pojawią się problemy związane z brakiem Internetu. Już od godziny 7 rano konsultanci pomagają także w założeniu indywidualnego konta na platformie elektronicznej ZUS, które potrzebne jest do wystawiania zwolnień w sieci oraz instruują jak ściągnąć bezpłatny certyfikat służący do podpisywania dokumentów.

Począwszy od 3 grudnia specjalna infolinia ZUS będzie czynna każdego dnia w godzinach od 6.00 do 22.00.

Dodatkowo ZUS otwiera dla personelu medycznego swoje placówki w sobotę 1 grudnia.

Wszyscy lekarze, którzy nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, będą mogli tego dnia zarejestrować profil, uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA oraz przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień.

Medycy, którzy są zainteresowani tematyką e-zwolnień, ale nie dotrą w sobotę do oddziałów ZUS, będą mogli przez cały weekend skorzystać z pomocy konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej. Infolinia ZUS w sobotę i niedzielę będzie czynna od 8.00 do 21.00. W tych dniach będzie obsługiwać tylko i wyłącznie sprawy związane z e-zwolnieniami.

Z kolei już od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w zakresie e-ZLA będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach, tj. od 6 do 22.

Zakład podkreśla, że nie tylko lekarze mogą skorzystać z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS w zakresie e-zwolnień. Swój profil na PUE z dostępem do e-ZLA już w najbliższą sobotę będą mogli założyć także przedsiębiorcy.

Na pomoc pracowników mogą liczyć również ubezpieczeni, chcący się zaznajomić z nowym prawem dotyczącym wystawiania zwolnień lekarskich.

Biała sobota: 1 grudnia 2018, 9.00-13.00

Infolinia od 3 grudnia czynna od 6.00-22.00

Wydłużone godziny pracy 30 listopada (piątek) 8.00–18.00

Szkolenia dla personelu w placówkach medycznych w godz. 8.00–18.00

Infolinia:

Centrum Obsługi Telefonicznej COT 22 560 16 00 * po połączeniu należy wybrać 0 żeby połączyć się z konsultantem COT po wybraniu zakresu rozmowy

Kontakty w sprawie szkoleń e-ZLA:

Wrocław: Joanna Małolepszy: Joanna.Malolepszy@zus.pl tel. 71 360 63 86

Wałbrzych: Grażyna Pilecka: grazyna.pilecka@zus.pl tel. 74 649 73 93

Legnica: Małgorzata Walaszczyk: malgorzata.walaszczyk@zus.pl tel. 76 876 40 99

*koszt połączenia wg umowy klienta z operatorem telekomunikacyjnym

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites