Kontrole escape room’ów

Wojewoda dolnośląski przedstawił wyniki raportu straży pożarnej, która do 7 stycznia skotnrolowała 25 escape room’ów, które działają w naszym regionie. W sumie jest ich około stu. Kontrole zarządzono po tragedii w Koszalinie. Jeden ze skontrolowanych lokali otrzymał decyzję o zakazie eksploatacji. W pozostałych stwierdzono kilkadziesiąt uchybień przeciwpożarowych. W Bolesławcu nie działają takie lokale, a najbliższe są w Jeleniej Górze i Legnicy.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Straż pożarna kontroluje lokale przeznaczone na escape room na Dolnym Śląsku.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przedstawia raport straży pożarnej na dzień 07 stycznia 2019 r., dotyczący działań kontrolno-rozpoznawczych w lokalach przeznaczonych na escape room na Dolnym Śląsku. Do tej pory skontrolowanych zostało 25 lokali.

W 15 lokalach wykryto nieprawidłowości z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W przypadku 1 lokalu wydano decyzję o zakazie eksploatacji. Została nałożona jedna grzywna w drodze mandatów karnych. Liczba stwierdzonych nieprawidłowości w już skontrolowanych lokalach wynosi kolejno: w zakresie ochrony przeciwpożarowej – 48, w zakresie warunków ewakuacji – 27. Kontrola wykazała także, że 6 lokali było użytkowanych w sposób niezgodny z przeznaczeniem obiektu budowlanego, natomiast 5 lokali znajdowało się w budynkach mieszkalnych lub częściach budynków przeznaczonych na cele mieszkalne.

Według raportu Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu najczęściej stwierdzane nieprawidłowości w obszarze warunków ewakuacji to m.in. brak oznakowania ewakuacyjnego, zawężenie dróg ewakuacyjnych oraz zamykanie drzwi w sposób uniemożliwiający ich natychmiastowe otwarcie w przypadku pożaru, składowanie materiałów palnych na drogach ewakuacyjnych. Z kolei w obszarze wymagań ochrony przeciwpożarowej niedotyczących warunków ewakuacji najczęściej stwierdzane nieprawidłowości to brak gaśnic, brak oznakowania gaśnic, brak instrukcji bezpieczeństwa pożarowego.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites