Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Bolesławieccy policjanci z drogówki przeprowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Chodziło w niej przede wszystkim o pieszych uczestników tego ruchu. Policjanci patrolowali miejsca przejść dla pieszych, ale też zwracali uwagę na to, czy piesi poruszający się po zmroku po drogach są wyposażeni w jakiekolwiek elementy odblaskowe.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Bolesławiecka drogówka prowadzi dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego podczas dzisiejszych działań zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też sprawdzają czy piesi stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa.

Bardzo ważne jest aby piesi szczególnie w okresie jesienny i zimowym korzystali z elementów odblaskowych. Zwiększają one kilkukrotnie widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

Jednak nie zawsze piesi pamiętają o korzystaniu z elementów odblaskowych. Stąd też kierujący muszą być przygotowani na to, że o tej porze roku, zwłaszcza o zmroku, niechronionego uczestnika ruchu można zobaczyć niemal w ostatniej chwili. Powinniśmy zatem jeździć wolniej, uważać w miejscach słabo oświetlonych, zdecydowanie zwalniać przed przejściem dla pieszych.

Z kolei piesi muszą mieć świadomość, że nie stosując się do przepisów ruchu drogowego ryzykują własne życie.

KGP/KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites