Nowy komendant Policji

Inspektor Norbert Kurenda został nowym Komendandtem Powiatowym Policji w Bolesławcu. Dotychczasowy komendant mł.insp. Dariusz Borski i jego zastępca mł.insp. Ryszard Podbucki po 27 latach pracy odeszli na emeryturę. Nowy komendant był dotąd Komendantem Powiatowym Policji w Lubaniu.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Inspektor Norbert Kurenda nowym Komendantem Powiatowym Policji w Bolesławcu.

W bolesławieckim Teatrze Starym odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków przez dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu mł.insp. Dariusza Borskiego i objęcia obowiązków przez insp. Norberta Kurendę.

3 stycznia 2019 roku w Teatrze Starym przedstawiciele władz samorządowych, służb współpracujących z Policją, zaproszeni goście oraz policjanci i pracownicy Policji w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego pożegnali odchodzących na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu mł.insp. Dariusza Borskiego i I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu mł. insp. Ryszarda Podbuckiego.

Jednocześnie Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński powierzył obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu insp. Norbertowi Kurendzie, dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Lubaniu.

Po złożeniu meldunków głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński, który podziękował mł.insp. Dariuszowi Borskiemu i mł.insp. Ryszardowi Podbuckiemu za 27 lat służby w Policji. Odchodzący komendanci wspólnie rozpoczęli służbę w grudniu 1991 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Później mł.insp. Dariusz Borski przeniósł się do Bolesławca, gdzie przez wiele lat kierował Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym. Natomiast mł.insp. Ryszard Podbucki kolejne lata służby pełnił w Lubaniu oraz w Leśnej jako Komendant Komisariatu Policji. W grudniu 2016 roku mł.insp. Dariusz Borski i mł.insp. Ryszard Podbucki wspólnie rozpoczęli kierowanie Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu.

W dalszej części uroczystości głos zabrali licznie przybyli goście. Starosta Bolesławiecki Pan Tomasz Gabrysiak w imieniu wszystkich samorządowców podziękował odchodzącym komendantom za współpracę, były słowa uznania i uściski dłoni. Starosta Bolesławiecki powitał również insp. Norberta Kurendę życząc powodzenia w nowej jednostce i owocnej współpracy z samorządami na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu bolesławieckiego.

Na koniec uroczystej zbiórki kom. Jarosław Burdzy złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomaszowi Trawińskiemu.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
Oficer Prasowy KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites