Obowiązkowa skrzynka pocztowa

Posiadanie oddawczej skrzynki pocztowej jest obowiązkowe na każdej posesji z budynkami mieszkalnymi. Stanowi o tym prawo pocztowe. Skrzynka taka musi być umieszczona w ogólniedostępnej części nieruchomości. Za brak skrzynki pocztowej grożą zaś sankcje prawne w postaci kary pieniężnej od 50 do 10 tys. zł.

Serwis Samorządowy PAP:

Skrzynka musi być. Za brak skrzynki pocztowej grozi kara pieniężna.

Urząd Miasta Kalisz przypomniał mieszkańcom o obowiązku montowania skrzynek pocztowych w miejscu ogólnodostępnym. Brak skrzynki albo utrudniony do niej dostęp uniemożliwia bowiem pozostawianie korespondencji przez urzędników.

Urząd przestrzega, że niewywiązywanie się przez właścicieli posesji z przepisów Prawa pocztowego grozi kara pieniężną w wysokości do 10 tys. zł.

Prawo pocztowe stanowi, że właściciel lub współwłaściciele nieruchomości gruntowych, na których znajduje się budynek mieszkalny, są obowiązani umieścić oddawczą skrzynkę pocztową przed drzwiami wejściowymi lub w ogólnie dostępnej części nieruchomości. W przypadku budynku wielorodzinnego obejmującego co najmniej 3 lokale powinien to być zestaw skrzynek w liczbie odpowiadającej liczbie lokali. Inny z przepisów stanowi, że w przypadku braku skrzynki prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej może nałożyć karę pieniężną w wysokości od 50 do 10 tys. zł.

woj/

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites