Okradł lokomotywę

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który włamał się do zbiornika paliwa w lokomotywie i zdołał już z niego ukraść 550 litrów paliwa. Odzyskano je, bo złodziej spuszczał olej napędowy do przygotowanych baniek, który ukrywał w zaroślach. Grozić mu teraz będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Okradł lokomotywę z paliwa – został zatrzymany na gorącym uczynku.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 25-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem. Sprawca pozbawił lokomotywę paliwa kradnąc ponad 550 litrów oleju napędowego. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem. Sprawca włamał się do zbiornika paliwa i zlewał ciecz do przygotowanych wcześniej baniek.

Policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili, że mężczyzna po napełnieniu kolejnego pojemnika wynosi go do pobliskiego kanału. Złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei po sprawdzeniu terenu znajdującego w pobliżu lokomotywy w kanale znaleźli 16 pełnych plastikowych zbiorników, kolejne 4 w zaroślach oraz 5 pustych baniek i dwa gumowe węże.

Zatrzymany to 25-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego.

Łącznie policjanci odzyskali ponad 550 litów oleju napędowego.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites