“Oxpress” triumfował

W Parku Wodnym “Orka” odbyły się powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Drużynowych Zawodach Pływackich. W obu kategoriach, dziewcząt i chłopców, zwyciężyły reprezentacje Prywatnej Szkoły Podstawowej “Oxpress”. Drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, a wśród chłopców “piątka”. Reprezentacje tych trzech szkół w lutym wezmą udział w zawodach strefowych w Kamiennej Górze.

Komunikat PCEiKK MOS:

Komunikat z Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w Drużynowych Zawodach Pływackich.

Mistrzostwa przeprowadzone zostały zgodnie z Kalendarzem Imprez S.Z.S. – Dolny Śląsk, w ramach i według regulaminu Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, dnia 4.12.18. w Parku Wodnym ORKA w Bolesławcu. Uczestniczyły 6 osobowe zespoły szkolne, każdy uczestnik miał do przepłynięcia 25 metrów stylem dowolnym w sztafecie i po 1 dystansie w wyścigu indywidualnym na 50 m. w wybranym stylu. Do punktacji ogólnej liczyła się suma pkt. wg.klucza : Za I – miejsce w sztafecie szkoła otrzymywała 34 pkt., II – 30 pkt., III – 28, IV – 27, a za miejsca w wyścigach indywidualnych – : I – 17, II – 15, III – 14, IV – 13 itd.

WYNIKI TECHNICZNE DZIEWCZĄT – 6 X 25 M.

1. PSP „OXPRESS” Bolesławiec = 1:52,,02 min. 34 PKT.

WYNIKI TECHNICZNE CHŁOPCÓW – 6 X 25 M.

1. PSP „OXPRESS” Bolesławiec = 1:39,53 min. 34 PKT.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA DZIEWCZĄT

1. PRYW. SZK. PODST. „OXPRESS” BOLESŁAWIEC – 121 PKT.
2. SZKOŁA PODSTAWOWA 1 BOLESŁAWIEC – 107
3. SZKOŁA PODSTAWOWA 5 BOLESŁAWIEC – 102
4. ZESPÓŁ SZKÓŁ OSIECZNICA – 93

KLASYFIKCJA KOŃCOWA CHLOPCOW

1. PRYW. SZK. PODST. „OXPRESS” BOLESŁAWIEC – 149 PKT.
2. SZKOŁA PODSTAWOWA 5 BOLESŁAWIEC – 102
3. SZKOŁA PODSTAWOWA 1 BOLESŁAWIEC – 100
4. ZESPÓŁ SZKÓŁ OSIECZNICA PK.

Mistrzyniami Powiatu zostały: Karońska Marta, Kącka Hanna, Kędziora Natalia, Pierzchalska Katarzyna, Sitek Wiktoria i Wiśniewska Karolina (op. Szeklińska Iwona), a Wicemistrzyniami Powiatu zostały: Barszczewska Julia, Baryluk Julia, Chlastawa Paulina, Dul Lena, Karasiak Magda, Nikołajuk Maja i Zagdańska Jagoda (op. Fabin Monika). Mistrzami Powiatu zostali: Lichorad Mateusz, Mrozik Mateusz, Paradziński Igor, Sitek Maximilian, Szczepański Filip i Tesarowicz Jan (op. Szeklińska Iwona), a Wicemistrzami Powiatu zostali: Budzik Bartłomiej, Budzik Hubert, Burdzy Radosław, Papewski Szymon, Wilk Kornel, Gwiazdoń Adrian i Gwiazdoń Krzysztof (op. Bieliński Robert) i w.w. osoby wystartują w zawodach strefowych 19.02.18. w Kamiennej Górze.

Uczestniczącym szkołom wręczono pamiątkowe dyplomy, zwycięskim puchary, a w zawodach startowało 26 dziewcząt (w tym 4 z licencją pływania) i 25 chłopców (1 z licencją z pływania).