Po wybuchu w Mirsku

Na początku roku media obiegła wiadomość o wybuchu w kamienicy w Mirsku. Ta runęła i na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mieszkańcowi tej kamienicy. Okazało się bowiem, że nieprawidłowo podłączył butlę gazową, która zasilała kuchenkę. W efekcie instalacja została rozszczelniona i wyciekał z niej gaz. Mężczyzna zapalił papierosa, co wywołało eksplozji. Grozić mu teraz będzie więzienie od 3 miesięcy do 5 lat.

Komunikat prasowy:

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim akt oskarżenia przeciwko Czesławowi K., oskarżonemu o nieumyślne sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach w postaci eksplozji materiałów łatwopalnych, do jakiego doszło w dniu 25 stycznia 2018 roku w jednej z kamienic w centrum Mirska.

Jak ustaliła Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze 65-letni mieszkaniec jednego z budynków wielorodzinnych na terenie Mirska nieprawidłowo podłączył znajdującą się w mieszkaniu butlę zawierającą gaz płynny zasilającą kuchenkę, powodując rozszczelnienie instalacji i wyciek gazu. Następnie zapalił papierosa, wskutek czego doszło do zapłonu i eksplozji gazu.

W wyniku powyższego lekkich i średnich obrażeń ciała doznało łącznie 7 osób, a całkowitemu zniszczeniu uległ budynek, a także uszkodzone zostały sąsiednie nieruchomości. Łączne straty w mieniu poszkodowanych osób oraz Gminy Mirsk sięgają blisko jednego miliona złotych.

W sprawie uzyskano między innymi opinię biegłego z zakresu gazu przewodowego, który ustalił, że zarówno kuchenka, jak i butla z gazem były sprawne, a rozszczelnienie spowodowane było wadliwą wymianą butli. Czesław K. nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. W chwili zdarzenia oskarżony był nietrzeźwy.

Mężczyzna nie był dotychczas karany sądownie.

Za zarzucone przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites