Policja i “Smog”

Smog w miastach to nie tylko kiepskie piece grzewcze, ale też spaliny samochodów. I chodzi przede wszystkim o stan techniczny aut, który ma wpływ na to, co wydobywa się z rury wydechowej. To sprawdzają policjanci, którzy mogą nakładać mandaty karne za przekroczenia norm, a nawet zatrzymywać dowody rejestracyjne. Trzeba mieć to zatem na uwadze, a szczególnie w zimie.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

„SMOG” – policyjne działania na drogach powiatu bolesławieckiego.

Dzisiaj w całej Polsce policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas kontroli mundurowi będą sprawdzać stan technicznych pojazdów, który może mieć wpływ na zwiększoną emisję spalin.

Dzisiaj na terenie powiatu bolesławieckiego w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „SMOG”. Akcja ma charakter ogólnopolski.

Celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów w przypadku stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska, przede wszystkim w kwestii nadmiernego zadymienia.

Akcja ma również charakter edukacyjny. Transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites