Policyjna akcja ZIMA

Przed zimą i minusowymi temperaturami w nocy bolesławieccy policjanci przypominają o swojej corocznej akcji ZIMA. Policjanci w jej ramach patrolują m.in. miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Ale apelują też do wszystkich mieszkańców, by zwracali uwagę na te osoby, które w zimne dni i noce śpią na ławkach, albo w innych miejscach na otwartych przestrzeniach.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY – ruszyła akcja ZIMA 2018/2019

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym, podczas którego występują znaczne spadki temperatur, istotnym jest zwrócenie uwagi na problemy osób, które są szczególnie narażone działanie takich właśnie warunków pogodowych. Dlatego bolesławieccy policjanci wzorem lat ubiegłych rozpoczęli wzmożone działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia oraz zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.

Należy podkreślić, że każdego roku odnotowuje się znaczną liczbę zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Mając to na uwadze bolesławieccy policjanci wzorem lat ubiegłych rozpoczęli działania w ramach akcji pn. „ZIMA 2018/2019”, której głównym celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych oraz bezradnych. Podjęte działania prewencyjne funkcjonariuszy zmierzać będą do ograniczenia tragicznych w skutkach zdarzeń oraz zapewnienia pomocy jak największej ilości osób będących w potrzebie.

Wykonywane w ramach akcji czynności to m.in. bieżące monitorowanie i kontrolowanie miejsc, gdzie mogą przebywać bezdomni. Policjanci zwracać będą również szczególną uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, w okolicznościach zagrażających ich życiu. Funkcjonariusze realizując założenia akcji będą współpracowali z innymi służbami i instytucjami.

Wszystkie działania będą miały charakter pomocowy i w związku z tym policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielą potrzebującym informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Bolesławieccy funkcjonariusze apelują także do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o informowanie Policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w podobnej sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu. Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Wystarczy, że w takim przypadku zareagujemy i powiadomimy odpowiednie służby.

Pamiętajmy, że od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie. Czasem wystarczy nawet jeden telefon.

PLACÓWKI POMOCOWE NA TERENIE POWIATU BOLESŁAWIECKIEGO

Jadłodajnia parafialna
ok. 70 posiłków dziennie
59-700 Bolesławiec, pl. Zamkowy 1b, tel. 75 735 11 10
Parafia Rzym. Kat. p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn
35 miejsc
59-700 Bolesławiec, al. 1000-lecia 32 D/4, tel. 75 735 25 22
Polski Czerwony Krzyż e-mail: bolesławiec@pck.org.pl

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites