Próba wyłudzenia kredytu

Bolesławieccy policjanci od przestępstwa gospodarczych zatrzymali 25-letnią kobietę, która usiłowała wyłudzić 70 tys. zł kredytu z jednego z banków. Kobieta w tym celu posłużyła się sfałszowanym zaświadczeniem o zarobkach. W toku czynności śledczych okazało się również, iż posługiwała się skradziony dowodem osobistym. Oszustce grozić będzie kara więzienia do 8 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Chciała wyłudzić 70 tys. kredytu posługując się fałszywym zaświadczeniem – została zatrzymana.

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali kobietę podejrzaną o próbę wyłudzenia kredytu na kwotę 70 tys. złotych. 25-latka chciała oszukać posługując się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu i dowodem osobistym, który wcześniej ukradła.

Funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali mieszkankę powiatu lubańskiego podejrzaną o próbę wyłudzenia kredytu.

25-latka w jednym z banków mających swoją siedzibę w Bolesławcu posłużyła się fałszywym dokumentem o zatrudnieniu i zarobkach. Wprowadzając w błąd pracownika banku poprzez przedstawienie mu podrobionego zaświadczenia o źródle i wysokości miesięcznych dochodów podejrzana chciała uzyskać kredyt w wysokości 70 tys. złotych.

Kiedy kobieta została zatrzymana okazało się, że nie tylko oszukała w kwestii zatrudnienia ale również swojej tożsamości ponieważ posłużyła się dowodem osobistym, który wcześniej ukradła.

O dalszym losie 25-letniej mieszkanki powiatu lubańskiego zadecyduje sąd, grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites