Senior+

Gminy i powiaty mogą starać się o dotacje na utworzenie lub wyposażenie Dziennych Domów i Klubów “Senior +”. Dofinansowanie na utworzenie Dziennego Domu może wynieść do 300 tys. złotych. Na utworzenie Klubu można będzie otrzymać do 150 tys. złotych dotacji. W ten sposób sfinansowane może być nawet 80 proc. całkowitego kosztu realizacji zadania.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Konkurs Ofert w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” edycja 2019.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informację Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o naborze ofert w otwartym konkursie programu „Senior +” Edycja 2019. O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się gminy, powiaty i samorządy województw. Celem Wieloletniego programu „Senior +” na lata 2015-2020 jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych.

Dotacja może być przeznaczona na utworzenie lub wyposażenie Dziennych Domów i Klubów „Senior +”. Dofinansowanie na utworzenie Dziennego Domu może wynieść do 300 tys. złotych. Na utworzenie Klubu można będzie otrzymać do 150 tys. złotych dotacji. W ten sposób sfinansowane może być nawet 80 proc. całkowitego kosztu realizacji zadania.

Dofinansowana z budżetu państwa może być również bieżąca działalność już istniejących placówek. W tym przypadku dotacja nie może stanowić więcej niż 40 proc. całkowitego kosztu realizacji zadania. Na utrzymanie jednego miejsca w Dziennym Domu „Senior +” będzie można uzyskać miesięcznie do 300 złotych dofinansowania. Utrzymanie jednego miejsca w Klubie „Senior +” może być dofinansowane kwotą do 200 złotych miesięcznie.

Dokumenty w otwartym konkursie można składać do 4 stycznia 2019 roku, do godziny 16:00. Ofertę należy wypełnić i złożyć w generatorze ofert.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites