Skradziona rura

Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Nowogrodziec, który ukradł w terenu budowy 6-metrową, stalową rurę. Warta 1300 zł rura została odzyskania i zwrócona właścicielowi. Złodziejowi grozić zaś będzie kara więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali złodzieja i odzyskali skradzione mienie.

Mundurowi odzyskali mienie o wartości 1300 złotych oraz zatrzymali sprawcę kradzieży. 26-latek ukradł stalową rurę aby zrobić z niej…… podnośnik samochodowy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Nowogrodźcu wynikało, że z terenu budowy rurociągu skradziona została stalowa rura o długości 6 m. Ze względu na duży ciężar skradzionego mienia policjanci czynności w tej sprawie zaczęli od sprawdzenia pobliskich posesji. Na jednym z podwórek, za pomieszczeniami gospodarczymi znaleźli rurę pochodzącą z terenu budowy, która była ukryta pod kocami i workami foliowymi.

Kiedy policjanci zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 26-letniego mieszkańca gminy Nowogrodziec ten wyjaśnił, że aby ukraść ciężką rurę pożyczył od kolegi samochód, za którym ciągnął swój łup.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Jeden dotyczył kradzieży natomiast drugi złamania sądowego zakazu ponieważ 26-latek, żeby przetransportować rurę usiadł za kierownicę mając 9 aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd, grozi mu kara do 5 lat.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites