“Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

“Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” to hasło kampanii, której celem jest zwrócenie uwagi kierowcom, jak ważne dla bezpieczeństwa w ruchy drogowym są właściwie ustawione reflektory samochodowe. Policja będzie więc kontrolować prawidłowość ustawienia świateł. Ale kierowcy będą też mogli darmowo ustawić reflektory w swoich samochodach. Niestety dla bolesławian najbliższe takie miejsca znajdują się w Jeleniej Górze albo w Legnicy.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Ruszyła kampania “Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informację policji na temat nowej kampanii “Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. W przeciwnym razie, w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

W trakcie kampanii, w dniach 24.11, 01.12, 08.12 oraz 15.12.2018 r. odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, podczas których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Więcej szczegółowych informacji na temat kampanii oraz dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na tutaj.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.

W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia.

Prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących jak i pieszych.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites