Zatrzymani oszuści

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch bolesławian w wieku 33 i 36 lat, którzy zlecili drukarzowi druk banknotów, rzekomo w celach artystycznej, a następnie szantażowali go donosem do Policji za drukowane fałszywych pieniędzy. Mężczyźni zapłacili też raz sfałszowanym banknotem. Grozić im będzie kara więzienia nawet do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci zabezpieczyli sfałszowane banknoty i zatrzymali dwóch mężczyzn.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wprowadzenie do obrotu podrobionych pieniędzy. Ponadto mieli oni zlecić wydrukowanie banknotów w celach artystycznych, a później szantażować wykonawcę, że jeśli im nie zapłaci, to zgłoszą całą sprawę na Policję, że ten fałszuje pieniądze. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Za tego typu przestępstwo może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy szantażowali drukarza i wprowadzili w obieg podrobiony banknot.

Podejrzani zlecili wydrukowanie banknotów w celach artystycznych a później szantażowali wykonawcę, że jeśli im nie zapłaci to zgłoszą na Policje, że ten fałszuje pieniądze. Dodatkowo podrobionym banknotem zapłacili taksówkarzowi za kurs.

Obaj sprawcy szantażu zostali zatrzymani, to mieszkańcy Bolesławca w wieku 33 i 36 lat. Podczas sprawdzenia przy każdym z podejrzanych policjanci zabezpieczyli wydrukowane banknoty, z których część była już wycięta i gotowa od użycia.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites