Zatrzymani złodzieje

Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wraz z trzecią osobą skradli z parkingów samochód osobowy i autolawetę z załadowaną na niej ciężarówką. Odzyskano części samochodu i autolawetę. Ciężarówkę znaleziono w lesie spaloną. Trzeci sprawca jest jeszcze poszukiwany. Zatrzymanym złodziejom grozić będą kary więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Policjanci z Nowogrodźca ustalili sprawców kradzieży autolawety i dwóch samochodów.

Funkcjonariusze z powiatu bolesławieckiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych w sprawie kradzieży autolawety i dwóch pojazdów, które zostały pozostawione przez pokrzywdzonych na parkingach przy stacjach paliw w związku z usterkami. Teraz zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Nowogrodźcu otrzymali zgłoszenie o kradzieżach pojazdów. Jak wynikało z przeprowadzonych w tej sprawie ustaleń, dwaj kierowcy zostali zmuszeni w wyniku usterki do pozostawienia swoich aut na parkingach przy stacjach paliw. Kiedy właściciele po nie wrócili okazało się, że zostały skradzione. W wyniku prowadzonych w tej sprawie działań funkcjonariusze ustalili 3 osoby mające związek ze zdarzeniami. Łupem przestępców padł samochód osobowy oraz autolaweta z załadowaną na niej ciężarówką.

W wyniku prowadzonych czynności policjanci odzyskali lawetę, różne części pochodzące ze skradzionej osobówki oraz odnaleźli w lesie spaloną ciężarówkę. Mundurowi zatrzymali i postawili już zarzuty dwóm z ustalonych sprawców. 26-latek usłyszał zarzut kradzieży samochodu osobowego wspólnie i w porozumieniu z 27-latkiem, który odpowie również za drugie przestępstwo popełnione z innym “wspólnikiem”. Obecnie policjanci prowadzą działania w celu zatrzymania trzeciego ze sprawców.

Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Bolesławcu
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites